Op zoek naar een plaatsje in de agenda? Er komt regelmatig een plek vrij door bijv. een ziekte, annulatie, etc. Hou de agenda dus dagelijks in de gaten!

Lezing over endo voor artsen op JP Academy

Op 26 november 2016 mocht Colette spreken op de JP Academy, georganiseerd door het Jan Palfijn ziekenhuis in Gent, voor 475 ingeschreven deelnemers. Het ging  hoofdzakelijk om huisartsen en artsen-specialisten.

De sprekers:

  • Dr Alice Ameye gynaecoloog: ‘endometriose, adenomyose en fertiliteit’
  • Dr Valentine Daenens gynaecoloog: ‘endometriose, adenomyose en pijn’
  • Colette Peeters Osteopaat MSc.: ‘endometriose, adenomyose en innovatieve osteopathische technieken’

Het werd een boeiende avond met waardevolle discussies over een complexe problematiek: endometriose en adenomyose.

De uitdaging
Er bestaat nog steeds geen medische consensus over endometriose en adenomyose. Dat maakt het vinden van adequate behandeling voor preventie en genezing bijzonder uitdagend. De symptomen en pijn zijn zeer variabel en vaak moeilijk herkenbaar voor zorgverleners.

Cruciale vragen:

  • Wat is het belang van medische beeldvorming?
  • Wanneer is een laparoscopie aanbevolen?
  • Heeft elke endometriose/adenomyose patiënt problemen met fertiliteit?
  • Welke rol kan osteopathie met innovatieve inwendige technieken spelen in diagnose, pijnbestrijding en subfertiliteit?

De noodzaak van samenwerking
Een multidisciplinaire benadering is niet alleen wenselijk, maar noodzakelijk om patiënten optimaal te helpen.

We blijven ons elke dag met passie inzetten om deze patiënten te begeleiden en te ondersteunen.

Herbekijk de webinar hieronder. Het stuk van Colette start rond minuut 35.

Share this article

More articles

Lezing

Congres Hasselt: “Maak het onzichtbare zichtbaar”

Tijdens het congres “Maak het onzichtbare zichtbaar” in Hasselt lag de focus op endometriose, adenomyose en complementaire behandelopties. Het was een namiddag die zowel medische inzichten als persoonlijke getuigenissen samenbracht.

Scroll to Top